Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění do Běloruska

Bělorusko vlajka
I přesto, že tato země je poslední diktaturou v Evropě, při cestě tam se nezapomeňte pojistit. Předejdete tím mnohým komplikacím, které by během vaší dovolené mohly nastat.

V zásadě rozlišujeme tyto náležitosti smlouvy – léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti a pojištění zavazadel. Konečnou bilanci budeme počítat pro dospělého člověka, jenž se do Běloruska vydá na týden.

Léčebné výlohy

Tato část pojištění představuje velmi důležitou složku, jelikož v rámci ní se pojišťovna zavazuje poskytnout plnění v případě léčby. Více se dozvíte v pojmech o cestovním pojištění
Částky se liší podle konkurenčních nabídek. Velmi zajímavě se k léčebným výlohám postavila společnost Allianz, protože nabízí neomezený limit. Uniqa pak dále 5 000 000 Kč, AXA 2 000 000 Kč, Generali 1 700 000 Kč a AIG 1 500 000 Kč.

Úrazové pojištění

Tuto možnost rozhodně neopomíjejte. Situací, kdy můžete dojít k úrazu, je mnoho, a proto by vaše smlouva na ně měla být připravena. Je třeba rozlišit plnění pro riziko smrti úrazem a pro trvalé následky. Nejvýše jde Allianz, kde se setkáme s 200 000 Kč pro první variantu a dvojnásobek pro druhou. Přesnou polovinu poskytuje AIG a Uniqa L5I vám nabídne 150 000 Kč, resp. 300 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti

Toto pojištění si sjednejte proto, abyste byli kryti, pokud někomu způsobíte újmu na zdraví nebo majetku. Finanční ústav vám poté poskytne sumu až do sjednané výše.

Se spoluúčastí 5 000 Kč se u společnosti Allianz vyšplháte maximálně na 10 000 000 Kč pro újmu na zdraví a 5 000 000 Kč na majetku. Ostatní pojišťovny spoluúčast nevybírají, ale zároveň logicky nabízejí menší částky. Uniqa a AIG nabízejí shodně 1 000 000 Kč.

Pojištění zavazadel

Ani do totalitního Běloruska nepojedete bez zavazadel, a tak je vhodné si je předem pojistit. Jednotlivé nabídky se příliš neliší, Allianz třeba poskytuje plnění 20 000 Kč, za cenu 16 Kč denně. Za týdenní dovolenou tedy zaplatíte 112 Kč a při ztrátě obdržíte 20 00 Kč, ALE otázkou je kolik financí si dokážete obhájit. Doporučujeme si přečíst tento článek o pojištění zavazadel

Celková cena pojištění

Při sjednání smlouvy pamatujte na to, co přesně chcete s ohledem na vaše aktivity pokrýt. Současně si rozmyslete, kolik peněz na cestovní pojištění hodláte použít.
Uvažujeme-li týdenní pobyt dospělého člověka, nejdráže vyjde Cestovní pojištění Allianz, jelikož nabízí poměrně široké možnosti. Sumárně byste utratili 340 Kč. Další varianty se pohybují kolem sta korun – například AIG 112 Kč a Uniqa o 7 korun méně. Inu porovnejte sami:

Srovnání cestovního pojištění do Běloruska

Bělorusko
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →