Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění po České republice

Ač dnešní doba nahrává k trávení dovolené v zahraničí, stále se u nás najde dost takových, kteří dávají spíše přednost České republice. Nutno dodat, že dovolená u nás má své kouzlo a existuje tu řada míst, o kterých často nemáte ani tušení. O čem však často nemají tušení ani tito cestovatelé je fakt, že je vhodné mít sjednané cestovní pojištění i při toulkách našimi končinami! Srovnání tuzemského cestovního pojištění →

Není to zbytečnost?

Možná si říkáte: „Na co bych při dovolené v ČR potřeboval cestovní pojištění? Stačí snad, že si platím zdravotní pojištění, nemám se tedy čeho bát“. Máte pravdu, ale i nemáte. Kromě úrazů, při kterých využijeme naše zákonné zdravotní pojištění, je totiž spoustu nepříjemných událostí, které se vám při poznávání naší země může přihodit a proti kterým je vhodné být pojištěný.

Rizika kryjící pojištění

Mezi základní rizika, která tuzemská cestovní pojištění kryjí, patří zejména případ úrazu, a to včetně trvalých následků či smrti. Díky tomuto pojištění tak můžete v případě pojistné události získat nemalé finanční prostředky. Velkou nepříjemností může být i porucha na vašem vozidle. S cestovním pojištěním žádný problém – asistenční služba (vysvětlení pojmů) je obvykle rovněž v ceně. Další užitečné pojištění, které najdete v obvyklém balíčku, je pojištění zavazadel a taktéž osobních věcí. Pokud je vám tak na vašich cestách odcizen například fotoaparát či notebook, nemusíte zoufat – pojišťovna vám vyplatí náhradu. Použít Kalkulačku cestovního pojištění

Další rizika krytá pojištěním

Škodu ovšem můžete způsobit druhým i vy. Z této situace vás může snadno dostat pojištění odpovědnosti, které je také obvyklou součástí tuzemského cestovního pojištění. Ta se vztahuje jak na škody na majetku, tak na škody na zdraví, které mohou vystoupat až k astronomickým částkám. Připojistit si můžete rovněž úrazové pojištění, a to pro případ jakýchkoliv sportů. Jestliže pak cestujete po České republice skrze zájezd, může se vám hodit pojištění storna zájezdu.

Méně než desetikoruna na den

Příjemnou zprávou je, že oproti cestovnímu pojištění do zahraničí v tomto případě značně ušetříte. Pojistné se totiž pohybuje v částkách, které jsou až trojnásobně nižší. Jeho výše je samozřejmě tím nižší, čím delší je doba jeho sjednání. Jestliže je vaše dovolená v trvání obvyklých dvou týdnů, můžete toto pojištění pro dospělou osobu sehnat za cenu nižší, než 10 Kč na den. Pro děti pak ještě levněji. A to si myslím, že za klid na duši rozhodně stojí!

Srovnání pojištění po České republice

Cestovní pojištění: Česká republika
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →