Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění pro psa

Nedáte bez svého čtyřnohého miláčka ani ránu a doprovází vás také na letní dovolené? V tom případě zbystřete. Nebezpečí úrazu v cizině hrozí nejen vám, ale také jemu a právě ošetření němých tváří může stát horentní sumy. Předejít menšímu bankrotu můžete cestovním připojištěním. Pojistit lze kromě výdajů na případnou léčbu i případnou škodu, kterou Váš mazlíček způsobí.

Výluky z pojištění

Cestovní pojištění pro psa hradí výlohy na lékařské ošetřeníCestovní pojištění pro psa hradí výlohy na lékařské ošetření

Cestovní pojištění pro psa hradí výlohy na lékařské ošetření

Svého psa si před cestou můžete pojistit u páru tuzemských pojišťoven, ovšem dejte si pozor na všeobecně oblíbené výluky. Mezi ty v tomto případě patří například věk, váhová kategorie, vrozené vady, trvalé následky úrazu nebo překvapivě také průkaz původu. Možností, jak zajistit svou peněženku před vykrvácením u cizokrajného veterináře je cestovní připojištění při sjednávání běžného cestovního pojištění pro vaši rodinu.

Nyní si uvedeme dva příklady pojišťoven, které mají vhodné podmínky pojištění psů:

Česká pojišťovna

Vzhledem k dlouholeté tradici můžeme považovat Českou pojišťovnu za sázku na jistotu naše trhu. Zde ovšem sjednáte cestovní pojištění pouze pro veterinární ošetření, na druhou stranu velkou výhodou je sleva 30 % při sjednání pojištění Mazlíček. A v případě sjednání on – line získáte navíc slevu dalších 10 %!
V obou případech cena není fixní, ale můžete si ji spočítat na stránkách prodejce. Avšak pro představu částka se pohybuje zhruba okolo 25 Kč/den (s pojištěním Mazlíček 17,50 Kč/den).

Česká podnikatelská pojišťovna

U České podnikatelské pojišťovny můžete na cestu pojistit svého mazlíčka již od 19 Kč na den! Krytí se opět vztahuje pouze na veterinární ošetření a je k němu potřeba veterinární osvědčení, platný europass a tetování/čip. Zabezpečit můžete pejska už od stáří 3 měsíců.
V případě sjednání pojištění domácích mazlíčků u ČPP je velkou výhodou, že se krytí vztahuje také na přechodný krátkodobý pobyt kdekoliv v Evropě!

Pojišťovna Slavia

Cestování se štěňátkem se nedoporučuje

Cestování se štěňátkem se nedoporučuje

Stejné podmínky jako Česká podnikatelská pojišťovna nabízí také pojišťovna Slavia. Ceny se pohybují jako u České pojišťovny okolo 25 Kč na den.

Pojišťovny Uniqa a Evropská cestovní

Tyto dvě společnosti nabízí připojištění také pro případ škody způsobené domácím mazlíčkem. Velkou výhodou pojišťovny Uniqa je, že jako jediná nevyžaduje spoluúčast na úhradě výloh, zatímco ku příkladu Česká pojišťovna vám zaplatí pouhých 70 % a zbytek jste nuceni doplatit ze svého.

Na druhou stranu za nadstandard si člověk platí, toto pojištění vás tedy přijde na 50 + 10 Kč/den. Tyto dražší pojištění se vyplatí zejména pokud máte útočnou rasu či jinak nezbedného pejska.
V případě Evropské cestovní pojišťovny počítejte s 490 Kč na dobu 31 dnů a 1.690 Kč na celý rok.

Letecká přeprava psů u společnosti Travel Service (Smartwings)

Nejvhodnější variantou je samozřejmě hlídání pejska od rodinných příslušníků. Další variantou je nechat pejska hlídat za poplatek ve specializovaných školkách. Poslední možností je letecká přeprava pejska spolu s Vámi na dovolenou.

Pevná schránka na přepravu psa na palubě letadla

Pevná schránka na přepravu psa na palubě letadla

Jako příklad nechť poslouží tuzemská společnost Travel Service. Ta má ve svých podmínkách povolenou přepravu psů na palubě letadla a to buď dvou psů současně či dvou koček současně (na palubě není povolena přítomnost jednoho psa a současně jedné kočky).

Zvíře na palubě musí být v uzavíratelné schránce s pevným dnem. Schránka musí být takových rozměrů, aby se vešla pod sedadlo či do binů nad hlavami (maximální povolené rozměry 55 x 35 x 35). Celková hmotnost schrány spolu se zvířetem nesmí přesáhnout 5 kg. Větší či těžší psy je možné přepravovat v cargo prostoru, kde je ovšem vyšší cena a složitější podmínky. 

Pes musí mít formulář Fit to fly podepsaný veterinářem o tom, že je způsobilý k letecké přepravě. Ceny za přepravu psa u společnosti Travel Service nejsou v přepravních podmínkách zmíněny a jsou tedy řešeny individuálně.

Více informací získáte buď na okénku Travel Service (Smartwings) v Terminálu 1 na Letišti Václava Havla Praha nebo na telefonním čísle 220 116 686

+420 220 116 686

Sjednat cestovní pojištění pro psa

Cestovní pojištění pro psa
4.5 (90%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →