Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění pro seniory

Cestovní pojištění pro seniory

Cestovní pojištění pro seniory

„Cestovní pojištění pro seniory nabízí jen pár pojišťoven.“

Senioři – riziková skupina

Stále více seniorů si v důchodu dopřává zahraniční cesty za poznáním nebo odpočinkem. U této věkové skupiny však stoupá zdravotní riziko, které je může při jejich putování potkat. Proto by senioři nikdy neměli vycestovat bez cestovního pojištění s dostatečně vysokými léčebnými výlohami.

Úskalí cestování

Změna prostředí se může negativně projevit na organismu, což zvlášť u lidí vyššího věku může způsobit zdravotní obtíže. Před cestou je zapotřebí lékařská prohlídka. S lékařem by také měli konzultovat cíl cesty, zvlášť pokud se jedná o exotickou zemi. Leckdy pojišťovny pro sjednání pojištění dokonce podobné vyšetření vyžadují. Rizikoví jsou zejména osoby s vyšší krevním tlakem, cukrovkou či kardiaci.

Některé pojišťovny věkovou skupinu nad 70 let diskriminují a ve smlouvách uvádějí výluky pojištění. Nutné je zjistit si veškeré podmínky a které zdravotní úkony jsou z tohoto pojištění hrazeny. Po výběru pojišťovny následuje samotné sjednání pojištění, kdy pojišťovnu bude zajímat termín odjezdu, cíl destinace a typ cesty. Na základě těchto informací bude stanovena konečná cena.

Co by mělo cestovní pojištění zahrnovat?

Důchodci na zasloužené dovolené

Důchodci na zasloužené dovolené

Cestovní pojištění pro seniory by mělo obsahovat léčebné výlohy, úrazové pojištění a asistenční služby. Pravděpodobně žádná pojišťovna je nebude chtít pojistit na rizikové sporty.

Praktický příklad ze života

Představme si manžele ve věku 70 let a 75 let, kteří mají zaplacený pobyt v Chorvatsku, a to prvních 14 dní v červnu. K základnímu cestovnímu pojištění vyžadují pojištění zavazadel a úrazové pojištění. Která pojišťovna by jim nabídla výhodné pojištění s dostatečně vysokými limity plnění?

Cenově výhodné pojištění pro seniory nabízí ČSOB pojišťovna ve Variantě 2. Tento manželský pár by zaplatil 1 034 Kč a pojišťovna by jim garantovala léčebné výlohy ve výši 4 mil. Kč na osobu. O 1 mil. Kč vyšší léčebné výlohy nabízí Ergo pojišťovna za cenu 1 134 Kč. Léčebné výlohy bez limitu uvádí AXA pojišťovna za cenu 1 750 Kč a Allianz pojišťovna za cenu 1 860 Kč.

Porovnání pojištění od různých pojišťoven

Cestovní pojištění pro seniory
2.4 (48.57%), (7)
.

Chci odhalit tajné nabídky →