Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění – výjímky

Do zahraničí cestují také osoby vyššího věku, domácí mazlíčci, sportovní nadšenci nebo zdravotně omezení jedinci. Na takové lidi se nevztahuje standardní cestovní pojištění, ale takové, které má řadu výluk a podmínek. Přesto je možné sjednat si toto pojištění a být tak dostatečně kryti proti nástrahám na cestách.

Cestovní pojištění pro těhotné

Při cestě do zahraničí by těhotná žena měla být maximálně opatrná a pojistit se. Pojišťovny obvykle nabízí pojištění do sedmého měsíce těhotenství, kdy do této doby proplácí i zdravotní úkony, které souvisejí s graviditou. Pojišťovny mohou odmítnout pojistit ženu s rizikovým těhotenstvím, např. pokud je v době uzavření pojistky v pracovní neschopnosti kvůli těhotenství. Cestu je vždy nutné konzultovat s gynekologem, který posoudí její zdravotní stav a upozorní ji na rizika spojená s cestováním v době těhotenství.

Cestovní pojištění pro psaCestovní pojištění pro psa

Například do Chorvatska lidé často cestují se psy. Případné ošetření není vůbec levná záležitost, proto se vyplatí sjednat si pojistný produkt pro domácí mazlíčky, ke kterému je možné uzavřít připojištění na cesty. Druhou možností je připojistit je k cestovnímu pojištění jejich majitelů. Limit pojistného plnění se pohybuje v průměru od 15 do 30 tisíc Kč a nutná je alespoň minimální spoluúčast. Více o cestovním pojištění pro psa

Cestovní pojištění pro diabetiky

I lidé postiženi cukrovkou mohou žít plnohodnotný život a vycestovat na zahraniční dovolenou. Pojišťovny sice nenabízí speciální cestovní pojištění pro diabetiky, ale tyto osoby si mohou sjednat běžné cestovní pojištění a připojistit si závažná onemocnění, jež je nejvíce ohrožují. Diabetici by měli cestu zkonzultovat se svým lékařem a požádat o lékařskou zprávu v anglickém jazyce, kterou je dobré mít na cestách neustále při sobě.

Cestovní pojištění pro seniory

Vyšší věk s sebou nese větší nebezpečí zdravotních komplikací na cestách. Senioři jsou pojišťovnami vnímáni jako riziková skupina a v rámci cestovního pojištění se na ně vztahuje řada podmínek, výluk a omezení. Proto je nutné zjistit si, které zdravotní úkony jsou z cestovního pojištění hrazeny, a které nikoliv. Většinou jsou takto diskriminováni již lidé nad 70 let a lidé nad 80 let se téměř nemají kde pojistit. Některé pojišťovny vyžadují lékařskou zprávu o zdravotním stavu pojištěnce, na základě které se upraví podmínky smlouvy.

Cestovní pojištění na hory a lyžování

Zimní dovolená je spjatá s riziky při sportu. Cestu na hory je vhodné připojistit pro případ úrazu nebo nečekaným událostem. Třeba takový převoz helikoptérou vyjde až na tisíc eur. Cestovní pojištění oproti tomu stojí pár korun a vztahuje se i na ošetření v soukromých zdravotnických zařízeních, které převládají v blízkosti lyžařských středisek. V rámci běžného pojištění zvolte připojištění zimních sportů. Freeriderům a skialpinistům se vyplatí připlatit si rizikové sporty.

Nabídky jednotlivých pojišťoven

Cestovní pojištění – výjímky
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →