Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění do Egypta

Tato země se stala centrem pozornosti v době 2010 až současnost tzv. Arabského jara. Návštěva této lokality není jednoduchá, což ale nesnižuje zejména historické bohatství severoafrické destinace.

Pokud jedete do zahraničí, nepodceňte pojištění. Mohou nastat situace, kdy jej opravdu budete potřebovat. Tento článek upřesní čtyři základní body – léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.

Pokud chcete najít nejlepší pojištění pro svou dovolenou, vezměte v potaz, kolik lidí se této cesty zúčastní. Abychom porovnali základní nabídku, uvedeme částky pro jednotlivce, který se rozhodne odjet do Egypta na jeden týden sám na začátku července. Následně tyto výpočty můžeme srovnat například s rodinným zájezdem.

Léčebné výlohy a její výše

Tato složka pojištění pro vás představuje jistotu při čerpání lékařské péče. Pojišťovna vám totiž poskytne krytí do maximální sjednané výše. Vysoko se pohybují ERGO a UNIQA, které nabízejí 5 000 000 Kč. Allianz je v tomto ohledu dokonce bez limitu. Rovněž ostatní instituce se pohybují v řádech milionů.

Úrazové pojištění a smrt úrazem

Pokud se vám během dovolené stane úraz, můžete se předem finančně zabezpečit. Pojišťovny rozlišují plnění pro případ trvalých následků a pro případ smrti. Například UNIQA stanovuje plnění pro smrt úrazem 150 000 Kč, pro trvalé následky dvojnásobek. Mimo to si u ní můžete také sjednat denní odškodné 300 Kč.

Ostatní pojišťovny se pohybují v podobných číslech, SLAVIA například ještě nabízí pojištění invalidity ve výši 200 000 Kč. U ČSOB si můžete navíc sjednat jednorázové odškodné při hospitalizaci, v rámci čehož lze dosáhnout sumy až 2 000 Kč.

Pojištění zavazadel

Na dovolenou si s sebou bereme spoustu věcí a Egypt jako země mimo náš kontinent nebude výjimkou. Ba naopak. Je proto vhodné pojistit i naše zavazadla. Částky se pohybují do 30 000 Kč, vhodné je se poohlédnout také po dalších specifických nabídkách. Například u Allianzu si lze sjednat pojištění na zpoždění zavazadel od 7. hodiny (200 Kč/hodina, maximálně však 5 000 Kč).

Pojištění odpovědnosti

Ať se člověk snaží jakkoliv, někdy se nevyhne nepříjemné situaci, kdy způsobí někomu škodu na majetku, nebo dokonce zdraví. I to můžete pojistit. Zdraví bývá ohodnocováno ve většině případů vyšší částkou. Například AXA ASSISTANCE Komfort stanovuje pro zdraví výši 1 000 000 Kč a pro majetek polovinu. Union dokonce ohledně majetku 1 mil. a u zdraví 2,5 mil. Kč. Mimo to si zde můžete rovněž sjednat pojištění pro případ nákladů na advokáta.

Konečná cena pojištění

Následně si musíte uvědomit, kolik jste ochotni za cestovní pojištění utratit. Samozřejmě čím více chcete pojistit, tím větší cenu můžeme očekávat.

Největší náklady jsou spojeny s rozsáhlejším plněním u Allianzu a Evropské pojišťovny (ERV), kde suma dosahuje 340 Kč, resp. 350 Kč. V ostatních případech se pohybujeme kolem sta korun, AXA ASSISTANCE Reference a Slavia stojí dokonce jen 77 Kč.

Dospělý = 120 Kč vs. dvoučlenná rodina + dítě = 322 Kč

Pokud se rozhodnete do Egypta vyrazit jako rodina s malým dítětem, můžete počítat se slevou. Jestliže dospělý jedinec například u ČSOB zaplatil 120 Kč, rodina s dítětem dohromady 322 Kč.

Při výběru cestovního pojištění uvažte rovněž, jaký časový interval chcete pokrýt. Uváděli jsme ceny platné pro týdenní pobyt, tudíž pro jednodenní náklady můžeme zpravidla počítat se sedmkrát nižší hodnotou. Pokud jsme u AIG zaplatili 112 Kč, za jeden den pouze 16 Kč. Tento přepočet ale neplatí vždy. Například Allianz a Evropská pojišťovna nabízejí široké rozpětí, a tak příliš nízko nemohou jít ani u jednodenního pojistného. Pokud týden u ERV stál 350 Kč, jeden den má hodnotu 190 Kč. Slevy nabízejí i jiné pojišťovny.

Cestovní pojištění do Egypta od 16 Kč

Cestovní pojištění do Egypta
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →