Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění od pojišťovny Generali

Nabídka cestovních pojištění se stále víc a víc rozrůstá, již není dominantou stálic, jako je Allianz nebo Česká pojišťovna, jednou z možností je také pojištění od Generali. Smlouvu můžete uzavřít z klidu svého domova, ještě získáte slevu 15 % za sjednání on line, všechny podmínky jsou dostupné k přečtení na internetu.

Odstoupení bez udání důvodů? Ano, do 14 dnů!

Znak pojišťovny Generali - lev

Znak pojišťovny Generali – lev

V těch se dozvíte, že jste kryti od půlnoci sjednaného dne, máte – li zaplacenou pojistnou částku. Pokud navazujete pojistné smlouvy na sebe, můžete takto činit maximálně 365 dnů, pokud naopak chcete odstoupit od smlouvy, je nutné to udělat písemně. Pakliže sjednáváte pojištění na dálku, můžete do 14 dnů odstoupit od smlouvy bez udání důvodů a do 30 dnů vám vrátí pojistné, nicméně toto platí na smlouvy na dobu delší než je jeden měsíc.

Od čeho se odvíjí výše pojistného?

Výše pojistného se odvíjí od cílové destinace, účelu cesty a také od věku pojištěného, tím je myšlen věk, který daná osoba bude mít v 1. den platnosti pojištění. Cena je závislá také na rozsahu krytí. Představme si modelovou situaci, kdy se vydáváte jakožto dospělá osoba na 7 nocí do Řecka na dovolenou.

Vyžadujete – li pouze pojištění léčebných výloh, cena dosahuje 102 Kč, pokud si připlatíte na 198 Kč, máte navíc úrazové pojištění, pojištění zavazadel a krytou odpovědnost za způsobenou škodu. Poslední varianta je určená pro ty, kteří cestují za pracovními povinnostmi, protože za 463 Kč ještě navíc získáte nadstandardní asistenční službu a právnický servis a pojištění pracovní cesty.

Generali = nízké pojistné

Jaké částky pojistného plnění vám Generali nabízí? Osobně si myslím, že za nízké pojistné jsou vskutku štědří. Léčebné výlohy do 3 miliónů Kč, zubní ošetření do 10 000 Kč, 500 000 Kč na trvalé následky nebo smrt následkem úrazu. Vaše zavazadla zajistí na částku 70 000 Kč, za jejich zpoždění můžete získat až 5 000 Kč. Způsobíte – li nedej bůh újmu na zdraví někoho jiného, pojišťovna za vás zaplatí až 2 milióny Kč, pokud ona škoda vznikne na majetku tak 1 milión Kč, případný ušlý zisk do částky 50 000 Kč. Speciální bussiness pojištění zahrnuje kauci 300 000 Kč nebo půjčku do 20 000 Kč.

Bohužel dostupné recenze hovoří spíše proti pojištění od Generali a to vlastně jakémukoliv, ne jen cestovnímu. Objevuje se čím dál více zkušeností, kdy nebyla vyplacena pojistná částka nebo až po soudních tahanicích. Někteří měli alespoň to štěstí, že dostali částečné plnění, nicméně osud není třeba pokoušet a při silné konkurenci je vhodné se spíše poohlédnout po jiném produktu.

Srovnání nabídek od Generali s ostatními pojišťovnami

Generali
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →