Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění do Itálie

Vlajka itálie!

Vlajka itálie!


Tato země patří mezi oblíbené destinace, zejména pokud mluvíme o pobřeží Jaderského moře. Na co nezapomenout ohledně pojištění, když si sem naplánujete dovolenou?
Při sjednání takové smlouvy lze najít nejdůležitější průsečíky, které by měla obsahovat, abyste se o ni skutečně mohli opřít. Jedná se o léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.

Léčebné výlohy

Nabídkou tohoto směru musíme začít, jelikož se jedná o naprostý základ pro zajištění financování léčby. Při plnění totiž pojišťovna vyplatí částku až do limitu, který jste si sjednali. Konkrétní výše se pochopitelně liší v návaznosti na konkurenci. Cestovní pojištění Allianz však nabízí neomezený limit, což rozhodně stojí za povšimnutí. Uniqa tuto sumu stanovuje na úrovni 5 000 000 Kč, ERV Evropská pojišťovna na 3 000 000 Kč (se spoluúčastí 1 000 Kč), Generali 1 700 000 Kč a například ještě AIG Bronze 1 500 000 Kč.
Při vybírání produktu je proto vhodné zohlednit, co konkrétně chcete na dovolené dělat. Zejména při riskantních sportech určitě vyšší plnění má svůj význam.

Úrazové pojištění

Itálie je mírumilovná, ale cestovní pojištění se hodí

Itálie je mírumilovná, ale cestovní pojištění se hodí

Částečně tím vycházíme z předchozí kapitoly, a to z péče o naše zdraví. Nyní rozlišme pojištění pro smrt úrazem a trvalých následků. Určitě zmiňme společnost Uniqa, jež pro první variantu poskytuje plnění 150 000 Kč a pro druhou 300 000 Kč. Allianz dokonce nabízí 200 000 Kč pro případ smrti úrazem a dvojnásobek při trvalých následcích. Ve statisících se ještě pohybuje AIG, přesněji 100 000 Kč pro smrt a 200 000 Kč trvalé následky.

Pojištění zavazadel

Vzhledem k tomu, že do Itálie asi nepojedete pouze s věcmi po kapsách, je vhodné dbát i na svá zavazadla, jelikož se tím alespoň po finanční stránce vyhnete velkým nepříjemnostem po „setkání“ s nevítanými hosty. V tomto případě velmi dobře vychází produkt Cestovní pojištění Allianz, v němž si zavazadla můžete pojistit na 20 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti

Hlavně v situacích, kdy na dovolené vyhledáváte adrenalin, na tuto část smlouvy rozhodně nezapomeňte. Finanční ústavy rozlišují dvojí plnění – plnění za újmu způsobenou na zdraví a na majetku.
Velmi vysoko se lze dostat u Allianzu – 10 mil. Kč v případě újmy na zdraví a polovina u škod na majetku. Tato společnost však vyžaduje spoluúčast 5 000 Kč. Po spoluúčasti 1 000 Kč si u ERV sjednáte 1 000 000 Kč pro krytí újmy na zdraví a polovinu pro druhou obvyklou část pojištění. Uniqa a AIG dodatečnou částku nevybírají a shodně se lze pojistit na 1 000 000 Kč.

Konečná cena

Platí základní pravidlo, že čím více si toho sjednáte, tím více zaplatíte. Přesto můžeme mezi konkurenčními nabídkami nalézt rozdíly. Budeme-li uvažovat týdenní pobyt dospělého člověka, u Evropské pojišťovny se dostaneme až na 350 Kč, Allianz po vás bude chtít 340 Kč, Uniqa (produkt L5I) 105 Kč a AIG (Bronze) 112 Kč.
Záleží tedy, pro co konkrétně chcete pojištění sjednat a kolik peněz hodláte utratit.

pro první variantu a dvojnásobek pro druhou. Přesnou polovinu poskytuje AIG a Uniqa L5I vám nabídne 150 000 Kč, resp. 300 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti

Toto pojištění si sjednejte proto, abyste byli kryti, pokud někomu způsobíte újmu na zdraví nebo majetku. Finanční ústav vám poté poskytne sumu až do sjednané výše.
Se spoluúčastí 5 000 Kč se u společnosti Allianz vyšplháte maximálně na 10 000 000 Kč pro újmu na zdraví a 5 000 000 Kč na majetku. Ostatní pojišťovny spoluúčast nevybírají, ale zároveň logicky nabízejí menší částky. Uniqa a AIG nabízejí shodně 1 000 000 Kč.

Pojištění zavazadel

Ani do totalitního Běloruska nepojedete bez zavazadel, a tak je vhodné si je předem pojistit. Jednotlivé nabídky se příliš neliší, Allianz třeba poskytuje plnění 20 000 Kč. Pokračovat na cestovní pojištění do Kanady.

Celková cena

Při sjednání smlouvy pamatujte na to, co přesně chcete s ohledem na vaše aktivity pokrýt. Současně si rozmyslete, kolik peněz na cestovní pojištění hodláte použít.
Uvažujeme-li týdenní pobyt dospělého člověka, nejdráže vyjde Cestovní pojištění Allianz, jelikož nabízí poměrně široké možnosti. Sumárně byste utratili 340 Kč. Další varianty se pohybují kolem sta korun – například AIG 112 Kč a Uniqa o 7 korun méně.

Itálie
3.7 (73.33%), (3)
.

Chci odhalit tajné nabídky →