Cestovní pojištění informace
Kalkulačka cestovní pojištění

Určitě to znáte všichni. Je krátce před vaší zahraniční cestou či dovolenou a při přemýšlení, jestli jste nezapomněli ještě něco zabalit, vám dojde, že nemáte sjednané cestovní pojištění. Vaše první kroky pravděpodobně povedou na internet, kde po zadání dotazu na cestovní pojištění uvidíte celou řadu nástrojů v podobě kalkulaček tohoto produktu. My jsme se na tyto kalkulačky podívali za vás a vybrali, která z nich je nejlepší!

Spočítat cestovní pojištění na kalkulačce ZDE ⇒

Co do kalkulačky zadat?

Pro to, aby vám kalkulačky cestovního pojištění ukázaly své nezávazné výsledky, musíte samozřejmě do jejich formulářů zadat nezbytná data. Jako první informaci obvykle vyplníte, na kolik dní budete potřebovat pojistit – toto je obvykle zajištěno pomoci kalendáře, ve kterém vyznačíte dobu vašeho pobytu. Souvisejícím údajem je taktéž vaše cílová destinace. Ta logicky ovlivní celkovou výši pojistného.

Vyšší riziko = vyšší pojistné

Dalším nezbytným údajem je věk pojištěných osob, od kterého se taktéž odvíjí výše pojistného. S tím souvisí taktéž účel cesty. Pokud se jedná o klasickou turistickou či pracovní cestu, můžete si být jisti, že pojistné bude menší než v případě, kdy do zahraničí vyrážíte přímo za sportem.

Je libo další připojištění?

Většina kalkulaček před odesláním dotazu taktéž nabízí ke standardnímu pojištění léčebných a asistenčních výloh zatržení dalšího připojištění. Obvykle se jedná o úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu či pojištění v případě storna cesty.

Hledáme nejlevnější pojistné

Nyní už se podíváme na konkrétní nejoblíbenější kalkulačky, a to kalkulačku top-pojisteni.cz; srovnejto.cz; a epojisteni.cz. Zadáme modelový příklad pojištění pro 30 let starého muže, který cestuje v rámci Evropy na týdenní turistický pobyt, bez rizikového sportování. Budeme chtít pouze základní pojištění léčebných a asistenčních výloh, přičemž hlavní kritérium budeme považovat cenu.

Top-pojisteni

U první kalkulačky – top-pojisteni.cz – zadáváme všechny potřebné údaje. Během pár vteřin vidíme na další obrazovce srovnání pojišťoven. Jako nejlepší vychází shodně pojištění od pojišťovny Slavia a Union – obojí za 88 Kč. Nutno však dodat, že Slavia nabízí pojistné plnění o celý milion výš (3,5 milionu), než pojišťovna Union.

Srovnejto

Druhá kalkulačka srovnejto.cz po nás požaduje shodné údaje, jako první kalkulačka. Stejně, jako top-pojisteni.cz nám i ona ukazuje nejlepší možnost pojištění u pojišťovny Slavia – za 88 Kč. Nutno však dodat, že jako první možnost se nám zobrazuje sponzorované pojištění od stejné pojišťovny, avšak ve vyšším balíčku, za 144 Kč. Shodně za 88 Kč tu vychází i Pojišťovna VZP, která má však oproti Slavii limit nižší o 1 a půl milionu.

Epojisteni

U epojisteni.cz nastává při formulaci požadavku k menšímu zádrhelu, a to, že kalkulačka nás nepustí dál, pokud nevyplníme email, na který nám údajně zašlou výsledky. Zkoušíme vyplnit vymyšlený email a ejhle – dostáváme se na stránku, kde vidíme srovnané produkty. Na prvním místě můžeme opět vidět sponzorované pojištění od pojišťovny Slavia za 144 Kč. Až na druhém místě můžeme vidět nejlevnější pojištění, které je taktéž od pojišťovny Slavia, avšak v balíčku mini – za cenu 84 Kč.

Srovnávejte!

Na závěr můžeme říct, že kalkulačky nacházejí v podstatě totožné výsledky. Kalkulačka epojisteni.cz vítězí, neboť našla pojištění Slavia ve verzi mini za nejnižší částku – 84 Kč. Jako negativum však spatřujeme v tom, že po nás vyžaduje emailovou adresu, u které nemáme jistotu, jak s ní bude dále naloženo. Je tak možné, že sleva 4 Kč je právě za tuto „protislužbu“. Určitě však doporučujeme při hledání využívat vícero kalkulaček a srovnat dané nabídky individuálně. Je možné, že najdete velké rozdíly!

Kalkulačka
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →