Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění na lyže zkušenosti

Období letních dovolených pomalu končí a nastává čas, kdy se pomalu můžeme těšit na blížící se Vánoce a také období zimních dovolených, často spojených se sněhem. Tak, jako jsme byli kdysi označování jako národ paštikářů, můžeme se nyní v zimním období nazývat jako národ lyžařů. Statisíce lidí tak přes zimu míří na svahy jak českých, tak zahraničních hor. A protože lyžování je přeci jenom rizikovější činnost, než opalování na pláži, je vhodné být pro tuto činnost řádně pojištěný! Srovnat cestovní pojištění na lyžč →

Připojištění k cestovnímu pojištění

Cestovní pojištění určené přímo na lyžování v současné době nabízí v podstatě každá tuzemská pojišťovna. Jedná se o klasické cestovní pojištění, ve kterém však máte navíc finanční krytí při úrazech způsobených při sportování (v tomto případě právě lyžování). Pokud byste toto dodatkové pojištění sjednané neměli a na sjezdovce se zranili, veškeré výdaje byste si museli hradit sami. Cestovní pojištění si můžete zřídit i k platební kartě.

Zranění na lyžích můžou stát miliony

Že se opravdu nejedná o malé částky, vám může říct kdokoliv, koho taková nesnáze v zahraničí potkala. Jen samotný zásah horské služby a převoz do nemocnice vás může vyjít na nějakých 10 tisíc korun. A to nehovořím o zásahu, kterého se zúčastní letecká zdravotní služba (vrtulník). V tomto případě může tato částka vyšplhat klidně na 150 tisíc korun. A to ještě ani nezačalo vaše léčení. Nejčastější léčba zlomené nohy vás tak může například v Alpách přijít až na 100 tisíc korun! Komplikovanější zranění, která vyžadují hospitalizaci, pak narostou na částku přesahující i milion korun!

Někde je pojištění na lyže již v základu

Toto dodatkové připojištění je samozřejmě běžně zpoplatněno. Výjimky však potvrzují pravidla i v tomto případě a tak například pojišťovny Slavia, Axa, VZP pojišťovna či Ergo mají pojištění na lyže již v ceně běžného cestovního pojištění! Limity léčebných výloh by měly být u všech dostačující a pohybují se v rozmezí od 2 – 3,5 milionu korun. Paradoxně také neplatí pravidlo, že čím dražší pojištění, tím vyšší limity.

Nezapomeňte na odpovědnost za škodu

K cestovnímu pojištění na lyže bych vám ovšem doporučil ještě jedno připojištění. Pokud již tedy není zahrnuto v ceně vašeho balíčku. Jedná se o odpovědnost za škodu. Tu můžete uplatit v případě, že vaší vinou způsobíte někomu na sjezdovce zranění, se kterým se tato osoba bude následně léčit. Ač se to nemusí na první pohled zdát, i banálnější zranění, které někomu způsobíte, by vás mohlo vyjít na stovky tisíc korun. V případě zlomenin se pak tato částka snadno vyšplhá i přes milion korun a výše. Ještě si tedy myslíte, že je cestovní pojištění za pár desítek korun zbytečné? Pokračovat na cestovní pojištění na Snowboardu

Srovnání jednotlivých pojišťoven

Cestovní pojištění na lyže zkušenosti
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →