Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění do Maďarska

Cestovní pojištění do Maďarska

Cestovní pojištění do Maďarska


Tato středoevropská země se sice vyznačuje častými spory o demokratických hodnotách, stále ale patří do Schengenského prostoru, což nám cestování velmi usnadňuje.

Při výletech do zahraničí bychom vždy měli pamatovat na cestovní pojištění. V tom vycházíme ze čtyř základních bodů – léčebné výlohy, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti.

Velkou roli hraje, zda jedeme sami, nebo s někým. Pro základní přehled uveďme částky v případně individuálního týdenního výletu na začátku července. Na základě toho pak v závěru odvodíme slevy například pro situaci, kdy s sebou bereme malé dítě.

Léčebné výlohy

Toto pojištění znamená, že v případě nutnosti lékařské péče vám bude proplacena částka do určitého limitu. Ten se liší právě podle jednotlivých produktů. Vysoké částky naleznete u K5 Uniqa nebo AIG Silver, kde dosahuje 5 milionů. Cestovní pojištění Allianz dokonce nabízí neomezený limit.

Úrazové pojištění

Centrum Budapešti má své kouzlo

Centrum Budapešti má své kouzlo

V případě úrazu je nutné mít sjednané plnění pro tento případ. Pojišťovny rozlišují plnění pro případ smrti a pro trvalé následky. V takové situaci můžete dostat až několik statisíců. Za zmínku stojí především produkt Exkluziv od Generali, který pro obě dvě složky nabízí 500 000 Kč.

Pojištění zavazadel

Vzhledem k tomu, že při dovolené zejména do zahraničí se nevyhnete nutnosti si pár věcí vzít s sebou, nezapomeňte si pro jistotu svá zavazadla pojistit. Pojišťovny se příliš neliší, v zásadě lze říci, že se plnění bude pohybovat kolem 25 000 Kč.

Pojištění odpovědnosti

Toto pojištění vám zajistí oporu v případě, kdy způsobíte materiální či fyzickou újmu někomu jinému. Pro případ újmy na zdraví pojišťovny většinou vyčleňují vyšší částku, ale najdeme i případy, kdy se neliší. Například K5 Uniqa či Exkluziv Generali nabízí shodně 1 000 000 Kč. Pokud se chcete na tuto oblast zaměřit, najdeme i vyšší sumy. Například u Allianzu částka u zdraví dosahuje až 10 000 000 Kč, ovšem se spoluúčastí 5 000 Kč.

Celková cena pojištění

Důležité je, kolik následně zaplatíte na cestovním pojištění celkově. Čím vyšší náhrady chcete dosáhnout, tím více pravděpodobně budete muset zaplatit, i když částečně tento rozdíl může vyrovnávat konkurenční boj mezi pojišťovnami.

Zejména Allianz v některých ohledech nabízí poměrně vysoké pojistné částky, a tak sumární hodnota šplhá k 1 300 Kč. Těsně pod 1 000 Kč se pojištění vejde u AIG. Jinak u Uniqy, Generali, Axa i Union můžete počítat s pojistnou částkou od šesti do sedmi stovek korun.

V případě zájmu lze individuálně jednat rovněž o pojištění storno zájezdu, kdy vám pojišťovna například z důvodu nemoci proplatí poplatky za zrušení dovolené.

Kolik zaplatí rodina s malým dítětem?

Stejná plnění platí i v případě rodiny s malým dítětem. Zde ovšem nalezneme slevy pro nejmladšího účastníka zájezdu. Jestliže například u Allianzu by dospělý jedinec za týden zaplatil 340 Kč, oba rodiče s dítětem sumárně jen 700 Kč. Obdobné slevy pro dítě nalezneme také u dalších pojišťoven.

Přímá úměra neplatí!

Rozhodnete-li se jet například jen na jeden den, pojistka se tím pádem zlevní. Například Generali Exkluziv za základní plnění požaduje 154 Kč za dospělého na týden. U jednodenního výletu je sazba sedmkrát nižší. Tato úměra ovšem neplatí vždy. Zejména finanční ústavy, který nabízejí vysoké pojistné plnění stanovují rovněž minimální sazbu, kvůli které celkovou cenu nezlevníte ani při 1denním výletu.

Například u Allianzu dospělý člověk za týden zaplatí 340 Kč, za jeden den 180 Kč. Pokud si vybíráte pojistku, uvažte proto nejen co konkrétně chcete pojistit, ale také na jak dlouho jedete.

Která pojišťovna Vám vychází nejlépe?

Cestovní pojištění do Maďarska
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →