Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění mBank

Ačkoli některé výdaje na ošetření v zahraničí hradí zdravotní pojišťovna, přesto se může stát, že se vám zvláště mimo Evropu tyto případné náklady výrazně prodraží. Určitě si tedy před odjezdem zařiďte cestovní pojištění. Jaké máte v tomto ohledu možnosti u mBank?

Cestovní pojištění u mBank

Společnost mBank nabízí stejně jako řada podobných institucí možnost sjednat si cestovní pojištění. Pokud jste klientem tohoto bankovního domu a v nejbližší době se chystáte do zahraničí, můžete si jej zařídit přes internetové bankovnictví či skrze mLinku. Nejste-li naopak doposud klienty mBank a chcete si u ní cestovní pojištění sjednat, stačí tak učinit při vyplňování žádosti o kartu, případně při zařizování osobního účtu. Spíše vás ale bude asi zajímat, co vlastně s jeho pořízením získáte.

Jaké typy cestovního pojištění nabízí mBank?

Nejprve zdůrazněme, že sjednáte-li si cestovní pojištěná u mBank, je důležité vědět, že počet zahraničních cest není omezen, což ovšem neplatí pro délku jednoho pobytu (viz níže). A doplňme, že zajímavou možností před dovolenou či obchodní cestou je využít asistenční službu (+420 234 240 244), díky které získáte relevantní informace o cílové destinace. Podobné služby jsou ovšem aktuálně běžné i u dalších institucí. Nyní už se ale zaměřme na samotné typy cestovního pojištění.

  • Cestovní pojištění Osobní. Určeno pro držitele kreditní či debetní karty. Měsíčně přitom vyjde na 35 Kč a jedna cesta nesmí přesáhnout dobu 45 dnů.
  • Cestovní pojištění Rodinné Classic. Opět určeno pro držitele kreditní či debetní karty, u tohoto typu se ovšem vztahuje také na blízké rodinné příslušníky. Měsíčně stojí 60 Kč a cesta může trvat maximálně 45 dní.
  • Cestovní pojištění Rodinné Gold. Nárok na něj mají držitelé kreditní karty Visa Gold a mKreditky Plus a rovněž jeho rodinní příslušníci. Stojí 75 Kč měsíčně a jsou s ním spojeny některé výhody jako např. delší doba jedné cesty (60 dnů).
  • Cestovní pojištění pro vlastníky Zlaté mKarty. Pokud budete jejími držiteli, získáte pro sebe a nejbližší rodinné příslušníky pojištění zdarma, resp. v ceně karty. Jednu z jeho výhod přitom představuje výhodnější pojistné plnění.

Rizika krytí

Sluší se dodat i výčet rizik, jež kryje cestovní pojištění u mBank. Jedná se o léčebný výlohy, smrt a doživotní následky úrazu, odpovědnost za škodu, právní pomoc a pokrytí výše kauce a pojistku zavazadel, což je poměrně standardní. Na závěr však ještě jednou zdůrazněme, že sjednání cestovního pojištění je opravdu důležité. Nejedná se o nic drahého, naopak rizika vycestování bez něj jsou značná. Nemusíte si ho samozřejmě sjednat jen u mBank, ale před cestou si jej určitě zařiďte.

mBank
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →