Cestovní pojištění informace
Připojištění nevyužité dovolené

V současné době nabízejí jednotlivé pojišťovny celou řadu cestovních pojištění, které vám sice nemusí nijak pomoci, ale hodit se rozhodně mohou. Do této oblasti nepochybně spadá i připojištění nevyužité dovolené.

Základní pojištění a připojištění na cesty

Před zahájením dovolené je třeba zařídit spoustu důležitých věcí. Samozřejmě se neobejdete bez náležitého vybavení, důležité je zkontrolovat platnost všech dokladů a před případnou cestou do zahraničí rovněž vyměnit peníze. Jednu z nejdůležitějších věcí nicméně představuje cestovní pojištění, bez kterého se mimo Českou republiku rozhodně nevydávejte, neboť by se vám to nemuselo vyplatit. V současné době si navíc můžete zařídit nejen „klasické“ pojištění na cesty, ale také celou řadu připojištění.

Co řeší připojištění nevyužité dovolené?

Připojistit se můžete proti celé řadě komplikací jako např. proti zpoždění zavazadel, letu, asistenčních služeb a dokonce i únosu letadla. Rozhodně byste však měli také zvážit připojištění nevyužité dovolené, které vám může minimálně částečně kompenzovat to, že se pobyt v cizině nevyvede tak úplně podle vašich představ. Sjednat si jej lze u několika pojišťoven, takže pokud skutečně chcete pokrýt alespoň část nákladů v případě nevyužití dovolené, srovnejte si jejich nabídku.

Na co konkrétně se tento druh připojištění vztahuje? Obecně se dá říci, že se hodí pro případy, kdy budete hospitalizováni z důvodu úrazu či závažného onemocnění, ale také při přerušení dovolené ze závažných důvodů (např. při úmrtí někoho blízkého). Vztahuje se přitom na každý nevyužitý den dovolené, kterou člověk, jenž je takto pojištěn, nemohl čerpat. Sice by se tedy mohlo zdát, že je připojištění nevyužité dovolené k ničemu, ovšem za případnou kompenzaci si budete moci zaplatit dovolenou novou, což rozhodně není od věci.

Srovnání pojišťoven: nevyužitá dovolená

Připojištění nevyužité dovolené
5 (100%), (3)
.

Chci odhalit tajné nabídky →