Cestovní pojištění informace
Připojištění odpovědnosti – cestovní pojištění

Sami víme nejlépe, jak nám je, pokud nám někdo způsobí nějakou újmu. Na druhou stranu se lze lehce dostat do situace, kdy škodu způsobíme my, případně naši nejbližší. A právě pro takové situace se hodí připojištění odpovědnosti.

Připojištění odpovědnosti za škodu

Někteří lidé jsou opravdu šikovní, zatímco u dalších je to o něco horší. Tak jako tak ovšem mohou v našem životě nastat situace, kdy my, naše děti, domácí zvířata anebo dokonce náš majetek způsobí nějakou tu škodu. Pokud jeden z těchto případů nastane, může se vám hodit připojištění odpovědnosti. To se navíc nemusí týkat pouze běžného života, ale využít jej lze rovněž pro pracovní aktivity anebo při cestování. Pojďme se tedy na jednotlivé typy podívat o něco blíže.

Občanské připojištění odpovědnosti

Ať už se nám to líbí, nebo ne, škodu můžeme způsobit rychleji, než se vůbec nadějeme. Lze např. vytopit sousedy, naše děti či pes způsobí dopravní nehodu anebo větev stromu ze zahrady zničehonic spadne na zaparkované auto v ulici. V některých případech nás sice podobné věci mohou vyjít poměrně levně, nicméně jindy to naopak může být velmi nákladné. S připojištěním odpovědnosti se je tedy možné chránit před škodami způsobenými naší aktivitou, případně činností dalších členů domácnosti apod.

Připojištění při pracovních aktivitách

Mnoho škod vzniká při práci, ale rovněž pro tyto případy je k dispozici připojištění. Někteří zaměstnanci kupříkladu pracují s drahými přístroji či materiály, a pokud se jim je podaří poškodit, může po nich zaměstnavatel žádat náhradu škody. Navíc existuje také pojištění provozní a profesní odpovědnosti, které je pro některé povinné, pro další „pouze“ vhodné. Týká se profesí s vysokou mírou zodpovědnosti za majetek či zdraví, jedná se tedy např. lékaře, právníky, architekty, soudní znalce anebo daňové poradce.

Cestovní připojištění odpovědnosti

Zdravotní či materiální újmu lze druhé osobě způsobit i na dovolené a opět nás to nemusí vyjít vůbec levně. Řešením se tedy může stát cestovní připojištění odpovědnosti, které může krýt náklady na léčbu nebo ušlý zisk, případně za poškození či zničení věci apod. Jedná se tedy o poměrně zajímavý doplněk ke klasickému cestovnímu pojištění. Ovšem pozor! Součástí tohoto připojištění bývají i různé výluky, takže se např. nevztahuje na škody způsobené úmyslným jednáním či zvířaty. S konkrétním produktem se proto před podpisem řádně seznamte, abyste následně nebyli nemile překvapeni.

Sjednat si tedy připojištění odpovědnosti, nebo ne? Záleží na vás. Samozřejmě že jej můžete platit zbytečně, nicméně mohou nastat situace, kdy budete rádi, že jste si jej zařídili.

Možnosti pojištění odpovědnosti

Připojištění odpovědnosti
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →