Cestovní pojištění informace
Připojištění opuštěné domácnosti

Pokud víte, že si při opalování u moře často vzpomenete na to, zda je doma vše v pořádku, řešení se nabízí ještě před odjezdem. Můžete si totiž sjednat krátkodobé pojištění opuštěné domácnosti →.

Pojištění domácnosti není od věci

Mít pojištěnou domácnost se určitě může vyplatit, ač vás to bude stát peníze. Zvláště v případě, máte-li doma spoustu drahých věcí, byste rozhodně tento krok měli zvážit, protože v případě jejich odcizení by vám také mohly zůstat pouze oči pro pláč. Dlouhodobé pojištění domácnosti se vztahuje na věci v rodinném domku či bytovém domě, ale musí být skutečně přítomny v interiéru. Pokud tomu tak není, pojištěné v žádném případě nejsou a náhradu nedostanete.

Upozorňujeme: pokud si budete chtít pojištění domácnosti skutečně sjednat, pamatujte, že jde o něco jiného než pojištění nemovitosti. Zatímco první případ se většinou vztahuje právě na vybavení interiéru, v případě druhém se jedná o stavbu samotnou!

Připojištění opuštěné domácnosti: větší klid na dovolené

Pokud pojištění domácnosti sjednané nemáte, zřejmě vám ani nechybí. Jenže chystáte-li se vyrazit na dovolenou, vše se poněkud mění. Nikdo totiž na delší dobu neopouští svůj majetek s úplně příjemnými pocity a chce mít naopak jistotu, že až se vrátí, bude vše tam, kde bylo při odjezdu. A kdyby ne, tak mu vzniklou škodu alespoň někdo proplatí. Právě proto si lze u některých pojišťoven sjednat připojištění opuštěné domácnosti, které toto spolehlivě řeší.

Jedná se totiž o poměrně komplexní ochranu vybavení domova, která se vztahuje nejen na krádeže, ale také na živelné pohromy jako požáry či záplavy a řeší i prasklé vodovodní potrubí. Součástí připojištění opuštěné domácnosti navíc bývá i asistenční služba, jež zahrnuje ostrahu či opravu vstupů (dveří apod.), případně prasklého potrubí a další věci. Z toho tedy vyplývá, že i když se podobu vaší nepřítomnosti vůbec nic nestane, budete si moci užít dovolenou v daleko větší pohodě.

Srovnání jednotlivých pojišťoven

Připojištění opuštěné domácnosti
5 (100%), (3)
.

Chci odhalit tajné nabídky →