Cestovní pojištění informace
Připojištění přerušení cesty

Přerušit dovolenou ze závažných důvodů pochopitelně nikdy není nic příjemného. Jenže občas se prostě nedá nic dělat.Každopádně pro tyto případy je vhodné mít sjednané připojištění přerušení cesty.

Čeho se připojištění přerušení cesty vlastně týká?

Možná se vám to už v minulosti také stalo. Několik měsíců jste se těšili na dovolenou, následně si vše pořádně zabalili, nic si doma nezapomněli a rovněž přesun do cílové destinace proběhl bez sebemenších problémů. I na místě probíhalo vše tak, jak má a vy jste uvažovali o tom, že se letošní dovolená opravdu vydařila. Jenže ejhle… Náhle nastal problém a perfektní pobyt v zahraničí ze dne na den skončil. To samozřejmě celou dovolenou naruší, ale přeci jen nemusí být ještě tak zle.

Připojištění přerušení cesty vám totiž pomůže alespoň v tom, že se vám většina financí, které jste za dovolenou zaplatili, vrátí do „kasičky“. Pochopitelně ale pouze v případě, že k přerušení a návratu do České republiky dojde ze skutečně závažných důvodů. O co se tedy konkrétně jedná? Připojištění přerušení cesty se vztahuje na úhradu nákladů za dovolenou nejčastěji z důvodu úmrtí v rodině nebo v případě živelné události, a to jak v zahraničí, tak v ČR.

Cestovní připojištění rozhodně nepodceňujte!

Připojištění na cesty se sice může v mnoha případech zdát jako zbytečné plýtvání penězi, ale pouze do doby, než vás potká nějaká, často nepředpokládaná událost. Zaměřuje se tedy na obvykle opomíjená rizika. Kromě pojištění přerušení cesty jde např. o zmeškání odjezdu či odletu, zpoždění letu či zavazadel, ale sjednat si lze i pojištění opuštěné domácnosti. V každém případě zvažte všechna pro a proti a až potom se rozhodněte, zda do toho „půjdete“. Musíme však dodat, že ač vás žádné takové komplikace nepotkají, minimálně budete moci cestovat ve větším klidu.

Srovnání pojišťoven

Připojištění přerušení cesty
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →