Cestovní pojištění informace
Připojištění veterinární léčby

Pokud jsou psi či kočky nemocní či zranění, jejich majitelé často trpí společně s nimi. Navíc může být léčba v některých případech finančně náročná. A právě pro tyto případy je vhodné připojištění veterinární léčby.

Jak pejsek a kočička vařili dort

Že by vaši domácí mazlíčci vařili dort, z něhož by jim bylo špatně, asi tak úplně nehrozí, přesto mohou nastat situace, kdy budou potřebovat veterinární ošetření. Majitelé psů a koček, kteří byli nuceni vyhledat odbornou pomoc, nám asi potvrdí, že se často nejedná o právě nejlevnější proceduru. Pokud tedy váš čtyřnohý miláček potřebuje péči u zvěrolékaře častěji, rozhodně se vám vyplatí pojištění veterinární léčby, s jehož pomocí vás úraz či onemocnění psa a kočky vyjde daleko levněji, ač zde existuje spoluúčast.

Jaké společnosti pojištění veterinární léčby umožňují?

Pojistit lze pouze psa či kočku, a ne další zvířata. Na rybičky se tedy nevztahuje. V současné době nabízí pojištění veterinární léčby tři společnosti, a to Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Slavia pojišťovna. Ačkoli se jejich produkty v lecčem liší, přesto lze najít některé styčné body, které jsou všem společné. Výše ročního pojistného se např. odvíjí od věku zvířete, přičemž u koček budete obecně platit méně než u psů. Při sjednání pojištění veterinární léčby si každopádně můžete zvolit limitní třídu. To znamená, že si lze vybrat roční limit plnění, který je 130 000 Kč u nemocí a 90 000 Kč u úrazů.

Co musí váš domácí mazlíček splňovat?

Jak už jsme uvedli, záleží na věku zvířete. Tomu musí být obvykle minimálně půl roku, na druhou stranu maximální věk omezen není. Zejména psi musí být označeni čipem či tetováním, ačkoli u ČPP stačí, aby měl pes evidenční známku. Zvíře musí být samozřejmě v době uzavření smlouvy zdravé a vyžadován bude rovněž pas v zájmovém chovu.

Na co se připojištění veterinární léčby konkrétně vztahuje?

Z pojistky lze pokrýt řadu zákroků. Předně se jedná o veterinární vyšetření, hospitalizaci či anestézii. Pokud bude pes či kočka potřebovat náročnější zásah, pojistka se vztahuje i na chirurgické zákroky, diagnostické přístroje, materiál a některá předepsaná léčiva. U Slavia pojišťovny je navíc hrazeno také náhradní ubytování či chovatelská péče v případě, že vy jako majitel či majitelka zvířete budete sami hospitalizováni.

Sjednat si lze i další připojištění

Pojištění veterinární léčby zahrnuje u České pojišťovny i škody, které váš pes způsobí. To je zejména u divočejších zvířat zajímavou možností. V každém případě si můžete sjednat rovněž pojištění úhynu, z něhož se hradí škoda způsobená touto nešťastnou událostí. Hodí se tedy především pro majitele výstavních zvířat, jež mají vyšší cenu. Někteří páníčci chtějí mít své zvíře pojištěné pouze během pobytu v zahraničí. Pro takové případy je nutné mít sjednané pojištění veterinární péče jako součást cestovního pojištění, ačkoli u ČPP lze pojištění veterinární léčby rozšířit na celou Evropu.

Doporučujeme: z výše uvedených informací je patrné, že se připojištění veterinární léčby u jednotlivých pojišťoven liší. Chcete-li tedy smlouvu přímo na míru vaším požadavkům, pořádně si nabízené pojistky prostudujte. A doplňme, že pokud si sjednáte pojištění přes internet, můžete ušetřit zajímavé finanční částky.

Nejlevnější veterinární léčba

Připojištění veterinární léčby
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →