Cestovní pojištění informace
Připojištění zimních a rizikových sportů

Stává se to poměrně často. Lidé vyrazí do zahraničí na vysněnou dovolenou, při které se chtějí věnovat zimním, případně jiným sportům. A protože jsou tito lidé obvykle svědomití, sjednají si na dobu své dovolené řádné cestovní pojištění. Jaké je však nemilé překvapení, když jim pojišťovna v případě úrazu způsobeného při sportu sdělí, že se pojištění na tyto skutečnosti nevztahovalo. Dávejte si tak při sjednávání cestovního pojištění pozor, a pokud konkrétní nabídka neobsahuje také pojištění zimních či rizikových sportů, nezapomeňte si je připojistit!

Zimní sporty

V případě, že jedete sportovat na hory, je to velice jednoduché. Stačí najít v nabídce cestovních pojištění připojištění k zimním sportům. Do této kategorie je tak obvykle zahrnuto klasické lyžování, běžkování či jízda na snowboardu. To vše samozřejmě pouze na amatérské úrovni. Pokud byste totiž tyto sporty provozovaly na profesionální úrovni, museli byste mít sjednané pojištění již zmiňovaných rizikových sportů.

Rizikové sporty? Někdy běžné aktivity

Nemusíte však nutně sportovat profesionálně. Do kategorie rizikových sportů totiž spadají i jiné aktivity, u kterých je logicky větší pravděpodobnost úrazu, než u klasických sportů. Samozřejmě nehovořím pouze o zimních sportech. Můžeme sem tedy zařadit například rybaření na člunu, jachting, plavbu na divoké řece (stupně WW2 a WW3), vysokohorské túry, horolezectví, jízdu na sněžném skútru, ale třeba i obyčejnou jízdu na koni!

Pozor na zážitky u moře

Veliké riziko nastává zejména v obdobích letních dovolených, kdy lidé vyráží za mořem. Přestože můžete mít sjednané klasické cestovní pojištění, můžete na místě podlehnout lákadlům a vyzkoušet si například vodní lyžování, parasailing, jízdu na vodním skútru či velice populární potápění s kyslíkovou bombou za krásami mořské říše. Ve všech těchto uvedených příkladech však musíte mít sjednané připojištění rizikových sportů, takže pokud by se vám při těchto činnostech stal jakýkoliv úraz, nebudete svou pojistkou vůbec krytí!

Čtěte pozorně smlouvy

Na samotný závěr je nutné upozornit, že při sjednávání připojištění zimních či rizikových sportů je nezbytné, abyste si důkladně prostudovali smluvní podmínky, ve kterých je uveden přesný výčet aktivit, které bude vaše pojistka krýt. Možná vás tak překvapí, že aktivity, které jste doposud považovali za zcela bezpečné, jsou pro pojišťovnu spíše rizikové. Určitě se tak vyplatí investovat do cestovního pojištění pár korun navíc a užívat si tak sportování zcela bez starostí!

Srovnání cestovních pojištění

Připojištění zimních a rizikových sportů
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →