Cestovní pojištění informace
Co je to repatriace? – cestovní pojištění

Vycestovat do zahraničí bez základního cestovního pojištění je velmi rizikové. V cizině byste museli hradit lékařskou péči ze svého, a nikdy nevíte, jaká nebezpečí Vás mohou potkat. Klidný spánek Vám zajistí cestovní pojištění za cenu již od pár desítek korun. Cena se vždy odvíjí od délky pobytu, cílové destinace, účelu cesty, výše léčebných výloh a dalšího sjednaného připojištění.

Repatriace je velmi často smutná událost

Repatriace je velmi často smutná událost

Co zahrnuje základní cestovní pojištění?

Pojistné limity jsou nastaveny tak, aby pokryly většinu pojistných rizik, přesto je zodpovědnější zvolit limity vyšší. V základním cestovním pojištění je obvykle zahrnuto pojištění léčebných výloh, asistenční služby v českém nebo slovenském jazyce a pojištění rekreačních sportů.

Připojištění dalších rizik

Na Vašem zvážení je, zda se pojistíte i proti dalším rizikům. Cena je sice oproti základnímu cestovnímu pojištění vyšší, ale nejedná se o nijak výrazný rozdíl. Doporučuje se připojistit se pro případ úrazu, ztráty zavazadel, způsobené škodě nebo storna zájezdu. Vyznavači adrenalinových sportů by neměli zapomenout na připojištění rizikových sportů.

Připojištění repatriace

Další možností připojištění k základnímu cestovnímu pojištění je repatriace, jež není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Co se skrývá pod tímto tajemným slůvkem? Repatriace je službou, která je zárukou toho, že v případě úrazu budete převezeni z ciziny zpět do České republiky, aniž byste cokoliv hradili. Do repatriace jsou také zahrnuty náklady spojené s převozem tělesných ostatků v případě úmrtí v zahraničí.

Způsoby převozu do ČR

Podle vzdálenosti a závažnosti úrazu můžete být do Česka dopraveni běžným letem, ale pokud Vám to zdravotní stav neumožní, budete převezeni sanitkou nebo zdravotnickým letadlem. Toto připojištění si sjednejte zejména při cestách do vzdálenějších koutů naší planety.

Vypočítat cenu cestovního pojištění:

Repatriace
5 (100%), (2)
.

Chci odhalit tajné nabídky →