Cestovní pojištění informace




Rozšířené asistenční služby

Povinné ručení je naprostým standardem v oblasti pojištění motorových vozidel, a jak z jeho samotného názvu vyplývá, je samozřejmě ze zákona povinné. Při jeho sjednávání (a taktéž u havarijního pojištění) se však u jednotlivých pojišťoven můžete setkat s termínem „Rozšířené asistenční služby“. Víte však, co tento termín znamená a co konkrétního si pod ním můžete představit? Jestliže je vaše odpověď negativní, čtěte dál!

Běžné asistenční služby

Nejprve je nutné ujasnit si, co patří do „běžných“ asistenčních služeb. Příjemným pozitivem je, že základní asistenční služby jsou obvykle součástí i těch nejlevnějších typů povinného ručení či havarijního pojištění. Tento balíček tak obsahuje například pomoc v případě nehody či poruchy, a to v podobě odtahu či zprostředkování mechanika (pokud lze závadu odstranit na místě).

Potíže v zahraničí

Ve štychu však nemusíte zůstat ani v případě nesnází v zahraničí. Tyto asistenční služby (některé pojišťovny je zahrnují do běžných asistenčních služeb a jiné zase do rozšiřujících) vám tak mohou zajistit opravu vozu do sjednaného limitu, jeho převoz zpět do ČR, či vám zajistí ubytování všech členů posádky, pokud je oprava dlouhodobějšího charakteru anebo vám rovnou poskytne náhradní vůz. Samozřejmě ale záleží na konkrétní pojišťovně, co její produkt přináší.

Rozšířené asistenční služby

Rozšířené asistenční služby pak obvykle přinášejí pomoc také v případě odcizení vozidla (i v zahraničí) a zejména pak mnohem vyšší limity plnění, než je tomu u základního balíčku. Některé pojišťovny pak nabízejí další služby, jako poskytování odborné právní pomoci v případě autonehody, zajištění zpáteční letenky do ČR, či pomoc v případě chyb způsobených samotnými řidiči (zabouchnutí klíčů, natankování nesprávného paliva, atd.).

Za riziko to nestojí

Závěrem bych pouze dodal, že tak jako u každého jiného pojištění, je i v tomto případě na uvážení každého řidiče, zdali chce ročně obětovat pár korun navíc a ušetřit si případné potíže při cestování. Pokud však se svým vozidlem cestujete do zahraničí pravidelně, rozhodně doporučuji mít rozšířené asistenční služby ve své pojistce zahrnuté. V případě problému vám totiž ušetří nejenom vaše nervy, ale zejména peníze!

U koho asistenční služby přikoupit?

Rozšířené asistenční služby
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →