Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění na služební/pracovní cestu

Pokud se chceme vydat do zahraničí, ať už za účelem vlastní dovolené, nebo služební cesty, je vždy důležité se náležitě pojistit. Člověk nikdy neví, co se může stát a pojištění nás může ušetřit od mnoha nepříjemností. Možná si říkáte, jaké podmínky nabízí jednotlivé pojišťovny mezi služební cestou a dovolenou pro soukromé účely. Jde o velmi zajímavou problematiku, kterou si nyní zkusíme více přiblížit. V ČR je zdravotní péče hrazena pojišťovnou, ale v zahraničí byste si museli vše hradit sami.

Pojištění na služební cestu

Každý zaměstnanec, který absolvuje služební cestu do zahraničí (ať už by to byla Anglie, Kanada nebo Havaj), by měl být náležitě pojištěný. To by měl za zaměstnance řešit zaměstnavatel, ale někteří od toho dávají ruce pryč. Zaměstnavatel by měl svého pracovníka zabezpečit po všech stránkách a hradit mu také pojištění v plném rozsahu.

Cestovní pojištění na dovolenou

Rodinná dovolená bývá nejkrásnějším obdobím z celého roku. Zejména pak ta zahraniční. Ovšem je třeba počítat s tím, že s kartičkou pojištěnce zde mnoho nezmůžete a nikdy nelze dopředu vědět, zda se vám právě v zahraničí nepřihodí úraz či nezaskočí nemoc. Je tedy vhodné se ještě před odjezdem řádně pojistit, a to jak sebe, tak všechny ostatní členy rodiny, které s vámi budou cestovat. Jsou nějaké rozdíly oproti pojištění za účelem služební cesty a zájezdu?

Česká pojišťovna – porovnání

A jaké jsou podmínky? Česká pojišťovna nabízí balíček s názvem „pracovní cesta“. V tomto balíčku se nachází pojištění léčebných výloh a asistence s doporučeným limitem, který činí 3 milióny Kč. V tomto balíčku je také zahrnuto pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti a správní ochrany. Velkou výhodou je asistenční služba v českém jazyce po 24 hodin denně a rodinná sleva. Pojištění si lze zřídit online a již za hodinu bude platné, což samozřejmě ušetří mnoho času.

Produkt „dovolená s rodinou“ přináší rodinnou slevu, děti do šesti let mají pojištění zdarma a 50 % sleva pro děti mladší 18 let. Součástí balíčku je dále pojištění úrazu, zavazadel a odpovědnosti. Asistenční služba funguje nonstop a v českém jazyce. Součástí je také pojištění léčebných výloh a asistence s doporučeným limitem, který činí 6 miliónů Kč. Také zde si můžete zařídit pojištění online. Výše ceny závisí na destinaci, počtu osob a délce dovolené.

Porovnání pojišťoven

Pokud si nejste jisti, jakou pojišťovnu zvolit, zkuste jednoduché porovnání pojišťoven na internetu.

Ceny pojištění na služební cestu

Vyzkoušejte si náš formulář níže z kterého je zřejmé že když stojí jeden den turistického pojištění 22 Kč, tak pracovní vyjde na 34 Kč. Pracovní je vždy dražší než turistické.

Turistická
Rekreační a/nebo poznávací cesta nebo pobyt; oddechové a necílené provozování rekreační činnosti a sportů, u kterých nehrozí vyšší riziko zranění. Například aerobic a aquaaerobic, běhání, frisbee, in-line bruslení, plavání, plážový vojebal, tenis, turistika a podobné sporty srovnatelného charakteru a rizika provozované na rekreační úrovni.
TIP: Vhodné na dovolenou u moře, kde budete zejména odpočívat, opalovat se, rekreačně si zaplavete, nebo si na pláži budete házet balonem.

Pracovní administrativní
Cesta za účelem běžného pracovního jednání a/nebo činnosti administrativního charakteru (= úřední nebo správní kancelářské práce).

Pracovní manuální
Všechny ostatní pracovní cesty, při kterých je vykonávána jakákoli pracovní činnost jiného než administrativního charakteru.

Srovnání pojišťoven na služební cestu?

Služební/pracovní cesta
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →