Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění na snowboard

Již ty tam jsou doby, kdy jste na upravených a zasněžených sjezdovkách tuzemských, ale i zahraničních hor mohli potkat pouze lyžaře. V současnosti tak pomalu popularitu lyží dohání jejich jednostopý protějšek – snowboard. Protože při tomto sportu máte nohy de facto svázané, jsou úrazy o trochu odlišnější, než je tomu právě u lyží. Rozhodně se ale nejedná o žádná nevýznamná zranění, takže cestovní pojištění je zcela na místě!

Pozor na ruce

Mezi nejčastější zranění snowboardistů patří úrazy horních končetin. Je to logické. V případě ztráty rovnováhy či samotného pádu si méně zkušený snowboardista snaží instinktivně pomoci rukama, které má jako jediné volné. Díky tomu si tak lidé nejčastěji přivodí zlomeniny zápěstí, poškození ramenního kloubu, ale též vážná zranění hlavy a páteře. Návod jak vybrat cestovní pojištění?

Zranění za statisíce

Všechna výše popisovaná zranění mohou být v mnohých případech velmi závažná. Velmi vysoké jsou poté i ceny, které po těchto lidech vyžadují místní zdravotnická zařízení. V Alpách vás tak vykloubení ramene může vyjít na cenu okolo 50 tisíc korun. Komplikovaná zlomenina zápěstí se pak může vyšplhat i na částku přes půl milionu korun. Nejdražší ovšem bývají závažná zranění hlavy a páteře – v těchto případech se může ošetření vyšplhat i na cenu přes milion korun. A to samozřejmě nepočítám případný transport do nemocnice, který může být uskutečněn i helikoptérou. Takový vás potom může stát až 150 tisíc korun.

Pojištění na zimní sporty

Jestliže nechcete postupovat tato finanční rizika, která vás snadno můžou zadlužit až do konce života, je vhodné mít sjednané odpovídající cestovní pojištění. Je nutné, abyste u něj měli připojištění i na zimní sporty, které zahrnují i snowboard. Pokud byste toto připojištění sjednané neměli (a nebylo by součástí základního balíčku), veškerá zranění způsobená na sjezdovce by byla k vaší vlastní tíži.

Další užitečná připojištění

Připojištění k zimním sportům ovšem není to jediné, na co byste měli u cestovního pojištění myslet. Je důležité, abyste si též ohlídali, zda máte pojištěnou odpovědnost za škodu. Ač někteří považují toto pojištění za zbytečnost, pak vězte, že pokud byste někomu na sjezdovce způsobili zranění, budou tímto pojištěním kryty všechny případné škody, které mohou opět činit i několik milionů korun. Dalším užitečným připojištěním pak může být pojištění vašich zavazadel a zimního vybavení (snowboardu a příslušenství) proti krádeži.

Srovnání pojištění na Snowboard

Snowboard
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →