Cestovní pojištění informace
Storno poplatky cestovního pojištění

Storno poplatek

Při koupi zájezdu bychom měli počítat i s možností, že plánovanou cestu překazí nečekaná životní událost. Takovou nepříjemnou situací je náhlá nemoc, akutní zdravotní problém nebo smrt blízké osoby. Jak nepřijít o všechny peníze, které jste do dovolené vložili? Rada je následující: nezapomeňte si sjednat pojištění storna zájezdu, díky kterému se Vám navrátí až 80 % ceny.

Některé pojišťovny nabízejí storno zájezdu jako samostatný pojistný produkt, jiné jej mají součástí cestovního pojištění. Která pojišťovna je v tomto ohledu nejvýhodnější a co takové storno zájezdu obsahuje?

Storno zájezdu jako samostatný pojistný produkt

KB Pojišťovna

Pokud nastanou závažné důvody, vrátí Vám pojišťovna 80 % vynaložených prostředků na dovolenou, nejvýše však 12 500 Kč pro jednu osobu na oblast „Evropa“ nebo 25 000 Kč pro jednu osobu na oblast „Svět“. Výše pojistného činí 2,5 % z celkové ceny zájezdu. U zájezdu v hodnotě 25 000 Kč tedy zaplatíte 625 Kč.

ERV evropská pojišťovna

Storno zájezdu platí pro vážné akutní onemocnění, úraz vyžadující hospitalizaci, zdravotní komplikace v důsledku těhotenství, rozsáhlé poškození Vašeho bydliště, nezaviněnou ztrátu zaměstnání, rozvod nebo opravný termín zkoušky. Pojištění se vypočítává z ceny zájezdu a dosahuje 4 %. Za zájezd v hodnotě 25 000 Kč zaplatíte 1 000 Kč. Vyžadována je spoluúčast, a to ve výši 20 %.

Allianz pojišťovna

Tato pojišťovna Vám uhradí zrušený zájezd z těchto důvodů: akutní onemocnění, úraz pojištěného či jeho blízké osoby, úmrtí pojištěného, blízké osoby či spolucestujícího a značná škoda na majetku. Cena pojištění je stanovena jako 2,5 % z celkové ceny zájezdu. V případě zájezdu za 25 000 Kč by Vás pojistné stálo 625 Kč. Spoluúčast je stanovena na 20 %.

Storno zájezdu jako součást cestovního pojištění

Srovnali jsme pro Vás cestovní pojištění do Řecka v období od 15. 6. do 25. 6. Na turistickou cestu se vydává p. Miroslav Holub (30 let). Chce si sjednat základní cestovní pojištění s pojištěním storna zájezdu. Jaké má možnosti?

Union pojišťovna by si naúčtovala 420 Kč, pojišťovna UNIQA 540 Kč, Slavia pojišťovna 621 Kč, ERGO pojišťovna 761 Kč, pojišťovna Wüstenrot 801 Kč a AIG pojišťovna 919 Kč. Z hlediska ceny a výše limitu léčebných výloh se vítězem stává pojišťovna UNIQA. Za cenu 540 Kč pan Holub získá limit plnění 5 mil. Kč a k tomu ručení za škody.

Formulář cestovního pojištění

Storno poplatky – cestovní pojištění
.

Chci odhalit tajné nabídky →