Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění pro studenty

Cestování po světě láká většinu studentů, a pokud jim to finance umožňují, vydávají se za hranice naší země. Studentská léta si tak užijí do sytosti a přiučí se novým jazykům a poznají jiné zvyklosti. Na svých cestách však potřebují pojistnou ochranu, kterou jim nabízí za výhodných podmínek cestovní pojištění pro studenty.

Kdo je pro pojišťovny studentem?

Za studenta jsou považováni studenti SŠ a VŠ ve věku od 15 do 26 let. Toto pojištění mohou využít pouze studenti denního studia. Výhodná je nejen cena, ale i možnost získat levně pojištění pro dlouhodobé studijní pobyty nebo brigády. Navíc pojistná krytí bývají daleko vyšší.

Na co si dát pozor?

Při sjednání cestovního pojištění si všímejte nejen limitů pro krytí úrazů, ale i limitů na ošetření u zubaře, gynekologa či jiného lékaře. Zjistěte si také, zda pojištění kryje očkování nebo preventivní prohlídky.

Sjednat cestovní pojištění pro Studenty

S kartičkou ISIC výrazně ušetříte!

Podle délky cesty mohou studenti využít krátkodobé nebo dlouhodobé cestovní pojištění. Držitelé studentské ISIC karty si mohou sjednat výhodné cestovní pojištění na dobu až 16 měsíců s opakovanými výjezdy maximálně na 45 dní. Naopak při delší cestě se vyplatí pojištění za 1 600 Kč, kdy délka jedné cesty po Evropě může trvat až 180 dní. Stejné pojištění mimo Evropu vyjde studenty na 2 700 Kč. K tomu získají pojištění trvalých následků či smrti v důsledku úrazu.

Držitelé ISIC karty mají možnost připojistit si nebezpečné sporty, odpovědnost za škodu

i ztrátu cestovních dokladů a zavazadel. A jak využít slevu na cestovním pojištění? Velmi jednoduše. Stačí zajít na pobočku vybrané pojišťovny a předložit slevovou kartičku ISIC, studentský průkaz nebo potvrzení o studiu. Případná sleva může činit i několik desítek procent.

U koho si sjednat cestovní pojištění pro studenty?

Cestovní pojištění pro studenty nabízí Česká pojišťovna s léčebnými výlohami do 6 mil. Kč. Balíček dále obsahuje pojištění úrazu, zavazadel, odpovědnosti a právní ochranu. Za sjednání online dostanete 10 % slevu. Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra přichází s jedinečnou nabídkou: cestovní pojištění pro studenty je zdarma. Platí to pro studenty, kteří jsou u této pojišťovny pojištěny od 1.1.2012. U VZP získají studenti 30 % slevu z ceny standardního cestovního pojištění.

Student
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →