Cestovní pojištění informace
Úrazové připojištění u cestovního pojištění

Slovíčko dovolená patří mezi nejoblíbenější česká slova a není se čemu divit. Většina národa si ji chce vychutnat po dlouhých týdnech těžké dřiny, a to nejlépe někde, kde nebudou muset nic dělat, pouze si užívat. A přitom stačí jen málo a vysněná dovolená se může proměnit v učiněné peklo. Řeč je o úrazu, který vás může stát nejenom nemalou finanční částku, ale může na vás zanechat také trvalé následky. Z tohoto důvodu je tak na zvážení, zdali se nevyplatí investovat pár korun do úrazového připojištění.

Samostatný, ale i doplňkový produkt

Hned na úvod je nutné podotknout, že úrazové pojištění se dá sjednat buď zcela samostatně anebo jako doplňkový produkt ke klasickému cestovnímu pojištění, a to jak u nás, tak při cestách do zahraničí. Pokud se ptáte, k čemu je toto pojištění (připojištění) dobré, pak vězte, že v případě úrazu vám pojišťovna uhradí nejenom náklady potřebné pro vaše zotavení, tak fixní částku za jednotlivé úrazy (zlomeniny, jizvy, ztráty zubů, atd.).

Úraz s trvalými následky

Největší přínos však pojištění přináší v případě úrazů s trvalými následky, případně smrti. U trvalých následků tak můžete získat nejenom fixní částku za úraz samotný, ale též finance, které vám pomůžou tuto nepříznivou situaci překonat. Jen pro ilustraci – v případě komplikované zlomeniny, se kterou se můžete léčit několik měsíců, vám vypadne váš stálý měsíční příjem. Nemocenská je malá, avšak vy musíte stále platit svou hypotéku či nájemné. Úrazové pojištění vám tento výpadek příjmů dorovná. A to i v případě, pokud je vaše postižení trvalé (oslepnutí, ochrnutí, atd.).

Nejhorší možná varianta – smrt

Konečně se dostávám k té nejméně příjemné události, kterou ovšem nemůžete bohužel nikdy vyloučit. Jedná se o úraz s následkem smrti. Je jasné, že v tomto případě už vás (s jistou mírou nadsázky a ironie) žádné problémy nečekají, měli byste ovšem myslet na své blízké, kteří vaší potenciální smrtí přijdou o podstatný zdroj příjmů. I zde tak úrazové pojištění dokáže tento výpadek příjmů zcela pokrýt.

Pár korun navíc se vyplatí

Je tak na rozhodnutí každého, zdali se rozhodně mít toto pojištění sjednané po celý rok anebo pouze v případech dovolených, a to zejména těch sportovních, kdy úrazy hrozí samozřejmě nejvíce. Toto pojištění tak nabízí v podstatě každá pojišťovna, a to jak v rámci samostatného produktu či připojištění v rámci cestovního pojištění. Určitě tak prostudujte jednotlivé nabídky a vyberte si takový produkt, který vám bude vyhovovat nejvíce. Určitě se to vyplatí – v rámci celoročního pojištění totiž nemusíte zaplatit více než desetikorunu denně! V případě cestovního pojištění obvykle stačí zvolit dražší balíček, který toto připojištění obvykle obsahuje.

Nejlevnější úrazové připojištění

Úrazové připojištění
5 (100%), (1)
.

Chci odhalit tajné nabídky →