Cestovní pojištění informace
Cestovní pojištění do USA

USA vlajka

Vlajka Spojených států amerických

Spolu s rezervací ubytování či letenky patří sjednání cestovního pojištění k základním činnostem před každou cestou do zahraničí. Spojené státy americké jsou z pohledu nákladů na zdravotní péči extrémně vysoké a tak je volba správného pojištění velmi důležitá.

Kartička pojištěnce je mimo Evropskou unii neplatná. Příklady výdajů za zdravotní péči v USA jsou odstrašující, posuďte sami: Za zlomenou kost si ve státech zaplatíte mezi čtvrt až půl milionem Korun českých, operace a následná lůžková péče při zánětu slepého střeva se pohybuje také na částkách před čtvrt milionu Korun českých, za problémy se zuby (zánět, kaz či kámen) zaplatíte v průměru 5.000 Kč. V krajním případě se platí až milionové částky, například léčba infraktu s bypassem stojí v přepočtu 5.000.000 Kč! Podle těchto příkladů je zřejmé, že bez cestovního pojištění se může Vaše poznávací dovolená proměnit v noční můru.

Výhody sjednání cestovního pojištění přes internet

  • procentní slevy
  • rychlé vyřízení v řádech jednotek minut
  • velká možnost srovnání jednotlivých nabídek
  • klid při rozhodování a možnost přečíst si recenze od již pojištěných turistů

Podmínky vstupu do USA

Obyvatelé s českou národností potřebují pro vstup na území Spojených států amerických a pobyt do 90 dnů dva doklady – cestovní pas a vízum ESTA. Není zde žádné povinné očkování, pouze doporučené (stejné jako u nás v ČR). Vyřízení ESTA víza zabere přibližně 10 minut.  Poplatek za jeho vyplnění je $14 a platí 24 měsíců.

Za pár stovek si tak koupíte nejen příjemný pocit jistoty, že i v krajní nouzi o Vás bude postaráno ale především jistotu, že se z Vaší cesty po Spojených státech amerických nevrátíte zadluženi.

Cena za cestovní pojištění

Cena za cestovní pojištění se odvíjí především od částek za léčebné výlohy v té dané zemi. Proto si zaplatíte za cestovní pojištění do USA více než například do zemí, kde panuje v současné době válečný stav (Irák).

Dlouhodobě průměrný náklad na léčbu pojištěného turisty v USA je 200.000 Kč!

Rady a tipy na cestovní pojištění do USA

  • volba správně oblasti USA (ceny pojištění v Kalifornii a New Yorku jsou odlišné)
  • napište si číslo na infolinku Vámi vybrané pojišťovny (provozovány jsou 24 hodin denně)
  • přečtěte si smlouvu o cestovním pojištění a podmínky pojištění (neznalost neomlouvá)

Spojené státy americké – srovnání pojištění

Cestovní pojištění do USA/Ameriky
.

Chci odhalit tajné nabídky →